Головна
Дубровицька
міська рада
Міністерство освіти і
науки України
Департамент освіти і науки
Рівненської ОДА

Провідник по сайту  »   » » Про сумісництво, суміщення, розширення зони обслуговування в закладах освіти.

Про сумісництво, суміщення, розширення зони обслуговування в закладах освіти.

Визначення понять, що є роботою за сумісництвом, суміщенням, збільшеннямобсягіввиконуваноїроботи, виконаннямобов’язківтимчасововідсутньогопрацівника без звільнення від своєїосновноїроботи та роботою, яка не вважаєтьсясумісництвом, приведено в Положенні про умовироботи за сумісництвомпрацівниківдержавнихпідприємств, установ і організацій, затвердженому наказом МіністерствапраціУкраїни, МіністерстваюстиціїУкраїни, МіністерствафінансівУкраїни від 28.06.93 р. № 43, постанові Ради Міністрів СРСР від 04.12.81 р. № 1145 «Про порядок і умовисуміщенняпрофесій (посад)», ІнструкціїДержкомпраці, Мінфіну СРСР і ВЦРПС щодозастосування постанови Ради Міністрів СРСР від 4 грудня 1981 року N 1145 «Про порядок і умовисуміщенняпрофесій (посад)» від 14.05.1982 р. № 53-ВЛ . Положеннянормативнихдокументівколишнього СРСР нині діють на підставі постанови Верховної Ради України від 12.09.91 р. № 1545-XII «Про порядок тимчасовоїдії на територіїУкраїнидеякихактівзаконодавства Союзу РСР». Цієюпостановоювстановлено, що до прийняттявідповіднихактівзаконодавстваУкраїни на її територіїзастосовуютьсяактизаконодавства Союзу РСР з питань, не врегульованихзаконодавствомУкраїни, за умови, що вони не суперечатьКонституції і законам України.

Сумісництвом є виконанняпрацівником, крімосновної, іншоїрегулярноїоплачуваноїроботи на умовах трудового договору у вільний від основноїроботи час на тому самому абоіншомупідприємстві, в установі, організації.Це означає, що:

1) працівникне можевиконувати в один і той же час роботу як за основниммісцемроботи, так і на роботі за сумісництвом, тобто час роботи за основниммісцем та час роботи за сумісництвом не повинен співпадати;

2) працівникможепрацювати за сумісництвом як в установі, організації, де він прийнятий за основниммісцем, так і в іншомузакладі.

Тривалістьроботи за сумісництвом не можеперевищуватичотирьох годин на день і повногоробочого дня у вихідний день.Загальна тривалістьроботи за сумісництвомпротягоммісяця не повинна перевищуватиполовинимісячноїнормиробочого часу(п.2 постанови КабінетуМіністрівУкраїни від 03.04.1993 р. № 245). Тобто, працівникможепрацювати за сумісництвом не більше, ніж на 0,5 ставки.

Керівникамдержавнихустанов та закладівосвіти, їхнім заступникам, керівникамструктурнихпідрозділів цих установ та закладів (відділів, лабораторій, секторів, частин тощо) та їхнім заступникам не дозволяєтьсяпрацювати за сумісництвом за виняткомнаукової, викладацької, медичної і творчоїдіяльності.

Запис до трудової книжки відомостей про роботу за сумісництвомпровадиться за бажаннямпрацівникавласникомабоуповноваженим ним органом за місцемосновноїроботи і виділяєтьсяокремим рядком.

Відповідно до ст. 102-1 КЗпПУкраїнипрацівники, якіпрацюють за сумісництвом, одержуютьзаробітну плату за фактичновиконану роботу. Оплата відпустки чи виплатакомпенсації за невикористанувідпусткупровадитьсясумісникамвідповідно до чинного законодавства. Це означає, щосумісник, який працює на тому самому чи іншомупідприємстві, має право на отриманнякомпенсації за невикористанувідпустку так само, як і основнийпрацівник. Тобто, якщопрацівника, прийнятого на роботу за сумісництвомзвільняють, наприклад у зв’язку з закінченням строкового трудового договору, при звільненнійому має бути виплаченакомпенсація за невикористанувідпустку.

Щорічнавідпустка за сумісництвомнадаєтьсяодночасно з відпусткою за основниммісцемроботи, у тому числі й до настанняшестимісячноготермінубезперервноїроботи у перший рікроботи на даномупідприємстві. Щорічнаосновнавідпустканадаєтьсясумісникуповноїтривалості, тобто не може бути меншою 24 календарнихднів за відпрацьованийрік.

Якщотривалістьвідпустки за місцемроботи за сумісництвомменша, ніж за основниммісцемроботи, сумісникам,за їхбажанням, в обов’язковому порядку повинна надаватисявідпустка без збереженнязаробітної плати на термін до закінченнявідпустки за основниммісцемроботи (ст.25 Закону України«Про відпустки»). Для цьогосумісник має подати за місцемроботи за сумісництвомзаяву про наданнявідпустки без збереженнязаробітної плати.

Щодонаданняпрацівникам, якіпрацюють за сумісництвом, відпустки за ненормованийробочий день Міністерствопраці і соціальноїполітикиУкраїни у листі від 03.09.2009 року № 246/13/116-09 роз’яснило, що ненормованийробочий деньдля працівників, зайнятих на роботі з неповнимробочим днем, не застосовується.

Додатковівідпусткипрацівникам, які мають дітей,надаються як за основниммісцемроботи, так і на роботі за сумісництвом.

Суміщенняпрофесій чи посад - це виконанняпрацівникомпоряд з основною роботою, обумовленоютрудовим договором, додатковоїроботи за іншоюпрофесією чи посадою на тому самому підприємстві, в установі, організаціїпротягомустановленоїзаконодавствомтривалостіробочого дня.

Збільшенняобсягувиконуванихробіт - це виконанняпрацівникомпоряд з основною роботою, обумовленоютрудовим договором, додатковоїроботи за тією ж професією чи посадою на тому самому підприємстві, в установі, організаціїпротягомустановленоїзаконодавствомтривалостіробочого дня.

Перелікробіт, які не є сумісництвомзатверджений в додатку до Положення про умовироботи за сумісництвомпрацівниківдержавнихпідприємств, установ, організацій від 28.06.93 р. N 43.

Середробіт, які не вважаютьсясумісництвом, для працівниківосвітинайбільшпоширеними є:

 

  • педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більш як 240 годин на рік;
  • керівництвоаспірантами в науково-досліднихустановах і вищихнавчальних закладах, що здійснюєтьсянауковцями та висококваліфікованимиспеціалістами, які не перебувають у штаті цих установ та навчальнихзакладів, з оплатою їхньоїпраці в розрахунку 50 годин на рік за кожного аспіранта;
  • завідування кафедрою висококваліфікованимиспеціалістами, у тому числі тими, що займаютькерівні посади в навчальних закладах і науково-досліднихустановах з оплатою в розрахунку 100 годин за навчальнийрік;
  • робота за договорами провіднихнаукових, науково-педагогічних і практичнихпрацівників з короткостроковогонавчаннякадрів на підприємствах і в організаціях.
  • робота без зайняттяштатної посади в тому самому навчальномузакладів, в установі;
    виконання учителями загальноосвітніхнавчальнихзакладів, викладачамипрофесійно-технічних та вищихнавчальнихзакладівобов'язків із завідуваннякабінетами, лабораторіями, відділеннями;
  • педагогічна робота керівних та інших працівниківнавчальнихзакладів;
  • керівництвопредметними та цикловимикомісіями, виробничимнавчанням та практикою учнів і студентів;
  • роботаучителівзагальноосвітніхнавчальнихзакладів, викладачівпрофесійно-технічних та вищихнавчальнихзакладів, а такожприрівняних по оплатіпраці до учителів та викладачів інших працівників у тому самому навчальномузакладі понад установлену норму навчальногонавантаження;
  • педагогічна робота та керівництвогуртками в дошкільних, позашкільних та інших навчальних закладах;
  • роботаконцертмейстерів і акомпаніаторівнавчальнихзакладів з підготовкипрацівниківмистецтв та музичнихвідділень (факультетів) інших вищихнавчальнихзакладів.
  • виконанняобов'язків, за які установлена доплата до посадового окладу (ставки заробітної плати ) у відсоткахабо в гривнях;
  • інша робота, яка виконується у випадках, коли за основною роботоюпрацівникпрацюєнеповнийробочий день і відповідно до цьогоотримуєнеповнийпосадовий оклад (ставку заробітної плати), якщо оплата його праці по основній та іншій роботах не перевищуєповногопосадового окладу (ставки заробітної плати) за основниммісцемроботи.

Керівніпрацівникизагальноосвітніх, позашкільних, дошкільнихнавчальнихзакладів, педагогічнихколеджів та училищ, інших навчальнихзакладів, де оплата праціпедагогічнихпрацівниківздійснюєтьсявиходячи із тижневогонавантаження, можуть вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в тому самому навчальномузакладі, але не більше 9 годин на тиждень.

Керівніпрацівникипрофесійно-технічних та вищихнавчальнихзакладів I-II рівнівакредитації (крімпедагогічних) можуть вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в тому самому навчальномузакладі не більше 360 годин на рік. Це обмеженнястосується лише тих працівників, хто за основною посадоюотримуєповнийпосадовий оклад (ставку).

Завідувачідошкільниминавчальними закладами можутьвиконувати роботу вихователів у цьому ж закладі в обсязі не більше 18 годин на тиждень. Попри те, що норма годин на ставку для вихователівдошкільнихнавчальнихзакладівзагального типу зменшилась з 36 до 30 годин на тиждень, обмеження на наобсягвиховательськоїроботи для завідуючихдошкільниминавчальними закладами не змінився, й до цього часу не повинен перевищувати 18 годин впродовжтижня.

Іншіпрацівникинавчальнихзакладівможуть вести викладацьку роботу абозаняття з гуртківцями у тому самому навчальномузакладі, але в середньому не більше 2 годин на день (12 годин на тиждень, 480 годин на рік), якщо вони за основною роботоюотримуютьповнийпосадовий оклад (ставку).

У випадках, коли із заступниками керівниківнавчальнихзакладівукладенотрудовийдоговір на виконанняроботи на 0,5 ставки, їмдозволяється вести викладацьку роботу в середньому:

небільше 3 годин на день або 18 годин на тиждень - в загальноосвітніх, позашкільних, дошкільнихнавчальних закладах, педагогічнихколеджах та училищах, інших навчальних закладах, де оплата праціпедагогічнихпрацівниківздійснюєтьсявиходячи із обсягутижневогонавантаження;

небільше 720 годин на рік – в професійно-технічних та вищихнавчальних закладах I-II рівнівакредитації (крімпедагогічних).

Зазначеним вище працівникам за виконаннятакоївикладацькоїроботи проводиться оплата понад основнийпосадовий оклад (ставку) у порядку, передбаченомувідповідно для учителів, викладачів, керівниківгуртків, тобто за тарифікацією.

Крім того, за годинивикладацькоїроботи чи занять з гуртками, виконані, як виняток, у зв'язку з виробничоюнеобхідністю понад зазначену вище норму, провадитьсяпогодинна оплата за фактичнукількість годин, але не більше 240 годин на рік, яка, як зазначалося вище, також не вважаєтьсясумісництвом.

При цьомувартопам’ятати, що відповідно до пункту 63 зазначеноїІнструкції про порядок обчисленнязаробітної плати працівниківосвіти, затвердженою наказом МіністерстваосвітиУкраїни від 15 квітня 1993 року №102, навчальненавантаження між вчителями, викладачами та іншимипедагогічнимипрацівниками, до яких належать і музичнікерівникидошкільнихнавчальнихзакладів, розподіляєтьсякерівником установи за погодженням з профспілковимкомітетомзалежно від кількості годин, передбаченихнавчальними планами, наявностівідповіднихпедагогічнихкадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі. При цьомуобсягнавчальної та іншоїпедагогічноїроботи, яку можевиконуватипедагогічнийпрацівник за основниммісцемроботи,граничнимирозмірами не обмежується.

 

 

Про сумісництво, суміщення, розширення зони обслуговування  в закладах освіти.

 

ЮридичнийвідділКМОППОіНУ

  • Переглядів: 20 355
Уважаемый пользователь! Вы используете устаревший браузер Internet Explorer 6.
Дальнейшее использование этого браузера влечет за собой высокий риск заражения Вашего компьютера вирусами.
Чтобы сделать пребывание в Интернете более удобным и безопасным, рекомендуем установить себе    Internet Explorer 9